Класифікації підлогових покриттів
МАСИВНА ДОШКА
Масивна дошка – саме довговічне підлогове покриття з цільної деревини з з’єднанням «гребінь-паз» по периметру. Найбільш стабільна масивна дошка виготовляється з дуба.
Шар дошки, що розташовується від лицьової сторони до верхньої частини гребеня або паза, називається «шаром зносу» або «робочим шаром». Його товщина становить від 5 до 12 мм і визначає термін служби виробу, а також можливу кількість його реставрацій.
В якості фінішного захисного покриття застосовуються лакофарбові або олійно-воскові склади.
ІНЖЕНЕРНА ДОШКА
нженерна дошка – підлогове покриття підвищеної стабільності, що складається з декількох шарів: верхній виконаний з цінних порід деревини, нижній шар – з вологостійкої фанери.
На відміну від паркетної дошки, шар зносу у інженерної дошки досягає 6 мм, що робить підлогу більш довговічним, надаючи можливість неодноразово оновлювати захисне покриття.
Цей вид підлогового покриття поєднує в собі міцність масивної і стабільність паркетної дошки. Завдяки багатошаровій конструкції, інженерна дошка більш стійка до змін температурно-вологісного режиму. При цьому укладене покриття виглядає також благородно, як цілісний масив.
При наявності замкового з’єднання типу «click», інженерна дошка може укладатися «плаваючим» способом, без застосування клею. Такий спосіб монтажу досить економічний і не займає багато часу. У разі необхідності, можна демонтувати підлогове покриття і укласти його повторно. Укладання інженерної дошки з типом з’єднання «гребінь-паз» повинна проводитися жорсткофіксовані способом. У цьому випадку передбачається монтаж або на чорнову підлогу з фанери, або методом приклеювання безпосередньо до бетонної підстави для створення нерухомого, міцного і довговічного статі.
ПАРКЕТНА ДОШКА
Паркетна дошка – один з різновидів дерев’яного підлогового покриття, яка проводиться методом склеювання декількох різноспрямованих шарів дерева, стабілізуючих один одного. Лицьова сторона паркетної дошки покрита лаком або має олійно-воскову просочення.
Верхній шар паркетної дошки виготовляється з деревини цінних порід. Середній (базовий) шар виконаний з рейок деревини хвойних порід, розташованих перпендикулярно по відношенню до верхнього шару, що істотно підвищує стійкість дошки до перепадів температури і вологості повітря. Хвойні волокна нижнього шару розташовані перпендикулярно по відношенню до середнього шару дошки, що стабілізує конструкцію.
Паркетна дошка виглядає як дошка з цілісного масиву, але має більш привабливу ціну, а її монтаж не вимагає високої кваліфікації.
На сьогоднішній день ринок підлогових покриттів пропонує одно-, двох-, трьох- і багатосмуговий варіант цієї продукції. Найбільшою популярністю користується односмуговою і трьохсмуговий дизайн.
МОДУЛЬНИЙ ПАРКЕТ
Модульний (щитової) паркет – це різновид художнього паркету. Модулі являють собою багатошарові щити, верхній шар яких виконаний з дерев’яних ламелей, виконаних у вигляді певного малюнка. Сучасні модульні вироби славляться найширшим розмаїттям художньо-декоративних рішень, на відміну від звичайних паркетних планок.
Останнім часом підлоги з модульного паркету все більш впевнено набирають популярність не тільки в дизайнерських, але і звичних домашніх інтер’єрах.
ФРАНЦУЗЬКА ЯЛИНКА
«Французька ялинка» є еталоном класичного стилю. Дане підлогове покриття не виходить з моди вже багато століть. «Французьку ялинку» легко поєднувати практично з будь-яким інтер’єрним стилем.
Від «угорського» і «англійської» варіантів вона відрізняється формою планок. Кожна планка «французької ялинки» має форму паралелограма. Її торці обрізані під кутом від 30 до 60 градусів, що впливає на зовнішній вигляд покладеного статі. Найбільш поширене виконання – кут в 45 градусів.
При монтажі планки з’єднується між собою з’єднанням типу «гребінь-паз».
УГОРСЬКА (АНГЛІЙСЬКА) ЯЛИНКА
«Угорська (англійська) ялинка», на відміну від «французької», має стандартну форму планки і по суті є традиційним штучним паркетом.
При монтажі планки встановлюються під прямим кутом відносно один одного і кріпляться типом з’єднання «гребінь-паз» з усіх 4-х сторін.
«Угорська ялинка» має безліч варіантів укладання: від простої «ялинки» до складної «шашечки» (квадратів) або навіть «плетінки», дозволяючи реалізувати будь-які творчі фантазії.
ПІДЛОГОВЕ ПОКРИТТЯ З ПРОБКИ
Пробкова підлога – оригінальне і функціональне підлогове покриття. Для його виробництва використовується шпон або подрібнена кора коркового дуба, змішана з полімерними сполучними. Перший варіант значно дорожче, так як передбачає використання тонкого зрізу кори. Другий спосіб більш доступний за ціною, тому широко поширений у виробництві підлогових покриттів.
Пробка є хорошим водонепроникним, шумопоглинальним, а також термо- і звукоізоляційні оздоблювальним матеріалом.
ЛАМІНАТ
Ламінат (ламінований паркет) – підлогове покриття на основі деревоволокнистих плит високої щільності.
Дошка ламінату являє собою конструкцію, що складається з чотирьох шарів:
- верхній шар складається з смоли меламіну, що забезпечує захист дошки від стирання і ударних навантажень;
- декоративний шар – це шар крафт-паперу з нанесеним на неї зображенням;
- середній, несучий шар виготовляється з деревоволокнистих плит високої щільності (HDF);нижній, стабілізуючий шар складається з крафт-паперу з армуючої просоченням.
Існує 4 класи ламінованих підлог:
- клас 31 / AC3 (для житлових приміщень);
- клас 32 / AC4 (для житлових приміщень з підвищеним навантаженням);
- клас 33 / AC5 (для комерційних приміщень);
- клас 34 / AC6 (для комерційних приміщень з підвищеним навантаженням).
Паркет має безклеєвій «Замковий» тип з’єднання.